Wszyscy Jesteśmy Równi - Świat Absurdu który Nas Otacza.

Życie Rencisty , Bezrobotnego i Emeryta w Absurdzie Życia Współczesnego

Ogłoszenie

Witamy na Forum Zapraszamy wszystkich do pisania. Bardzo Proszę o Niewstawianie Reklam. Na FORUM.

#1 2014-11-13 01:33:44

 Irena Anna

Admin

7029924
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 270
Zainteresowania / hobby : Kocham wszystkie zwierzęta
WWW

O co w tej Ustawie chodzi

Naprawdę czytałam to dwa razy i naprawdę nic z tego nie rozumiem . Ktoś kto to wymyślił chyba miał nie wszystko w głowie klepki poustawiane odwrotnie .

A oto ta nowa ustawa

Usługi opiekuńcze – co wchodzi w ich zakres
autor: Natalia Ryńska12.11.2014, 07:00


Z usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych mogą korzystać osoby, które z różnych przyczyn, między innymi wieku i chorób wymagają pomocy innych osób, której są pozbawione.
Z usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych mogą korzystać osoby, które z różnych przyczyn, między innymi wieku i chorób wymagają pomocy innych osób, której są pozbawione.źródło: ShutterStock
Rehabilitacja fizyczna, pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, wspólne organizowanie i spędzanie wolnego czasu to tylko wybrane przykłady. Osoba otrzymująca tę formę wsparcia może korzystać z bardzo szerokiego wachlarza pomocy.
Działka bez dostępu do drogi publicznej to już nie problem. Przeczytajcie, dlaczego!


 
Z usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych mogą korzystać osoby, które z różnych przyczyn, między innymi wieku i chorób wymagają pomocy innych osób, której są pozbawione. To jednostka decydująca o przyznaniu świadczenia wyznacza jego: zakres, czas trwania oraz miejsce, w którym podopieczny korzysta z pomocy. Świadczenia są odpłatne. Rada gminy decyduje, jak będą wyglądały warunki finansowania pomocy.

Zgodnie z art. 50 ust. 3 ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013r., poz. 182 – dalej ustawa): usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem.

Zobacz także:
Mieszkania chronione – czym są i kto może z nich skorzystać »
MS: darmowa pomoc prawna dla uprawnionych do pomocy społecznej »
Z jakich form pomocy społecznej można skorzystać bez względu na dochód? »
Bardziej zaawansowaną formą są specjalistyczne usługi opiekuńcze. Zgodnie z wolą ustawodawcy są to świadczenia przystosowane do szczególnych potrzeb podopiecznego. Gdy rodzaj schorzenia lub niepełnosprawność wymagają, by pomocy udzielała osoba posiadająca odpowiednie przygotowanie zawodowe. Świadczeniodawcami mogą być: pracownicy socjalni, psychologowie, pedagodzy, logopedzi, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki, asystenci osób niepełnosprawnych, opiekunki środowiskowe, specjaliści w zakresie rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapeuci. Przepisy wskazują dodatkowe wymagania w stosunku do osób zajmujących się podopiecznymi z zaburzeniami psychicznymi.

Rozporządzenie w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych (Dz. U. z 2005r., Nr 189, poz. 1598) wymienia następujące formy tego świadczenia:
    uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia np. kształtowanie umiejętności zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych i umiejętności społecznego funkcjonowania, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, pomoc w uzyskaniu zatrudnienia
    pielęgnacja – jako wspieranie procesu leczenia np. pomoc w dostępie do świadczeń medycznych, pilnowanie przyjmowania leków
    rehabilitacja fizyczna i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu np. współpraca ze specjalistami w zakresie wspierania psychologiczno – pedagogicznego,
    pomoc mieszkaniowa np. w organizacji drobnych remontów, adaptacji, napraw
    zapewnienie dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjno-wychowawczych.

Jeżeli pozwala na to konkretna sytuacja podopieczny może otrzymać pomoc w ośrodku wsparcia. Mówi o tym art. 51 ustawy.


Jestem taka jaka jestem i inna nie będę .
http://www.11street.pl/vardata/gify/aniolki/aniolki026.gifhttp://www.11street.pl/vardata/gify/kwiaty/kwiaty095.gif

Offline

 
Witamy na Forum Świat jest taki piękny , a ludzie tego nie doceniają. Nasze życie mamy w naszych rękach .

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
syn simby porcelanowe motylki pun romet zetka 50 jak ściągnąć blokady grzyby z sali chwały www.sitegothic.pun.pl